דף הבית אורח חיים

אורח חיים

כללי

מחקירת המחלה אנו יודעים כי הבעיה היא בנזק הנגרם לתאי המוח, כאשר המנגנון הפיזיולוגי שלנו שאמור לתקן את הנזק לא מצליח לתקנו ולעיתים אנו עדים להחמרת התהליך.

אנו יודעים על עיכוב משמעותי בהתפתחות המחלה בשל נקיטת אמצעים בחיי היום יום כגון שמירה על תזונה נכונה, הקפדה על פעילות גופנית ושעות שינה. יש האומרים כי אם ינקטו נשאי הגן שטרם לקו במחלה באמצעים אלו  – יוכלו לעכב את הופעת המחלה ואף אולי למונעה.

זה לא סוד כי אורח חיינו משפיע על איכות חיינו וכי תזונה נכונה בשילוב עם פעילות גופנית יומית ושעות שינה מספיקות הם מתכון מנצח בכל הקשור לבריאות טובה ואיכות חיים.

קרא עוד...

 

פעילות גופנית

פעילות גופנית חיונית וחשובה לכל אחד על מנת להבטיח ולשפר את איכות החיים ולסייע לנו ליצור סגנון חיים פעיל ובריא על פי צרכינו ורצונותינו.

גופנו נע באמצעות השרירים, השרירים דורשים אנרגיה המגיעה ממאגרי השומן, הסוכר והחלבונים על מנת לפעול. על מנת להשתמש באנרגיה זו השרירים זקוקים לחמצן אשר על אספקתו  אחראים הריאות, הלב ומערכת כלי הדם.

כל פעילות גופנית שהיא מפעילה את כל המערכות האלו ועוזרת לתפקוד תקין של מערכות הגוף  ומחזקת את תפקודי הלב-ריאה, שומרת על מסת שריר חזקה, על צפיפות העצמות ועל גמישות המפרקים.

קרא עוד...

 

שעות שינה

השינה היא צורך בסיסי ממש כמו מזון ופעילות גופנית, אך רובנו לא מקפידים לצרוך ממנה כמות מספקת בגלל אורח החיים התזזיתי שלנו וחוסר ההבנה כי צמצום שעות השינה פוגע בתפקודנו בחיי היום.

חרף העובדה שהשינה ממלאת תפקיד חיוני במצב בריאותנו וביעילותנו, אנחנו משתדלים להתקיים בלעדיה - המחשבה כי ניתן לקזז שעות שינה ובתמורה להרוויח שעות עבודה היא שגויה
ולא נכונה בעליל!

המצאת הנורה החשמלית במאה ה- 19 היוותה את הצעד הראשון להפסקת העבודה בסוף היום, כלומר כבר לא חשוך מכדי להפסיק לתפקד. מפעלים התחילו לעבוד במשמרות של 24 שעות מסביב לשעון, הטלוויזיה, הסרטים, האינטרנט ושאר רשתות התקשורת למיניהן משאירים אותנו מחוץ למיטה לעיתים עד אור הבוקר.

קרא עוד...

 

תזונה

אמר הרמב"ם :

"יהיו מזונותיך תרופותיך..."

כפי שהוסבר, מחקירת המחלה אנו יודעים כי הבעיה היא בנזק שנוצר לתאי המוח, כאשר המנגנון הפיזיולוגי שלנו שאמור לתקן את הנזק לא מצליח לתקנו ולעיתים אנו עדים להחמרת התהליך.

לכן המטרה צריכה להיות חיזוק הגוף על כל מערכותיו על מנת שיהיה חזק מספיק להתמודד עם תהליך הניוון ולעכבו עד כמה שניתן ואפילו למנעו כליל.

קרא עוד...

 

טיפים

בחלק זה תוכלו לשתף אותנו ולקחת חלק פעיל.
אנא שתפו אותנו בטיפים אשר עזרו לכם בחיי היום יום במסגרת ההתמודדות עם המחלה.

לדוגמא:

קרא עוד...

 

מתכונים

נפש בריאה בגוף בריא

מבחר מתכונים טעימים ובריאים לשיתוף הגולשים

נשמח לקבל מתכונים נוספים, אנא שלחו לנו במייל: כתובת דוא"ל זאת מוגנת מפני spambots. יש להפעיל JavaScript על מנת לראות את הכתובת ונשמח לפרסם.